Geçici bir süre için sitemiz gayri faal durumdadır.. Site içerisinde yer alan fiyatlar katalog fiyatlarıdır.Güncel olmayabilir.

Şartlar ve Koşullar

İade ve Değişim Koşulları
Balikmagazasi.com sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürünler fatura tarihinden itibaren ilk 7 (Yedi) gün içerisinde ürünü hiç kullanmadan arızalanmış veya kutudan arızalı çıkmış ise, ayıplı/arızalı ürün ise iade ve değişim hakkı doğmaktadır.
Arızalı ürünü yazılı olarak info (at) balikmagazasi.com e-mail adresine bildirip veya 0232 369 05 07  no'lu telefondan arayıp bildirerek fatura tarihinden itibaren 7 (Yedi) gün içerisinde iade edebilirsiniz veya değiştirme talep edebilirsiniz.
Bu şartlara uymayan, bildirimi yapılmayan ve süreyi aşan durumlarda iade veya değişim kesinlikle kabul edilmemektedir.
İadesi veya değişimi yapılacak ürün tüketiciye fatura edilmiş ise, ürünlerle ile birlikte gönderilen 2 nüsha orjinal faturası, şayet ticari işletmeye fatura edilmiş ise kesilecek olan iade faturası iade edilecek ürünlerle birlikte gönderilmek zorundadır. Faturası 2 nüshasıyla birlikte gönderilemeyen ürünler kesinlikle iade alınmayacaktır.
İadesi veya değişimi yapılacak ürünlerin orijinal ambalajında ve eksiksiz olarak gönderilmesi zorunludur. Herhangi bir aksesuarı eksik ( kullanma kılavuzu, kitapçık vb.) orijinal ambalajı hasar görmüş ürünlerin iadesi veya değişimi kabul edilmeyecektir.
İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış veya koli bandı ile bantlanmış ürünler) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi tedarikçi firmalarımız tarafından kabul edilmemektedir bu nedenle iade alınamaz.
İadesi yapılacak veya değişimi istenen ürünler kargo firması ile gönderimi yapılacaksa MÜŞTERİDEN - balikmagazasi.com'a ve değişen ürünün balikmagazasi.com'dan - MÜŞTERİYE ULAŞIM bedeli tüketici tarafından karşılanacaktır.
Yukarıda belirtilen hususları göz önünde bulundurularak ürün iadesi veya değişimi yapabilirsiniz. Bu şartlara uymayan, bildirim yapılmadan gönderilen iade ürünler kesinlikle işleme alınmamaktadır.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR
1.1- SATICI
Ünvanı : Önder Elbilirler-Riba Balık Av Ve Kamp Malzemeleri Tic.
Telefon : 0232 369 05 07
E-mail : info (at) balikmagazasi.com

1.2 -ALICI
Adı/soyadı/Ünvanı :

Adresi :

Telefon :

E-mail :

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICInın SATICI ya ait http://www.balikmagazasi.com alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN


Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
Ödeme Şekli :
Teslimat Adresi :
Teslim Edilecek Kişi :
Fatura Adresi :
Kargo Ücreti :

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER4.1- ALICI, SATICI ya ait http://www.balikmagazasi.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICInın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICIdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICIya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICInın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICIya ait kredi kartının ALICInın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICIya ödememesi halinde, ALICInın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICIya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICIya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICIya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICInın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICIya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.
4.9- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp SATICIya faks veya posta yolu ile ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5- CAYMA HAKKIALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICIya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICIya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICIya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, sarf malzemeleri, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve hizmet için cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7- GENEL HÜKÜMLER

7.1- 18 yaşından küçükkişiler SATICI’dan alış-veriş yapamaz.

7.2- Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir
7.3 İADE VE GARANTİ KOŞULLARI
Rastgeleav.com sitesinde satışa sunulmuş olan ürünlerin tamamı İTHALATÇI veya ÜRETİCİ FİRMA garantisi altındadır. Ürünün garanti içeriğini, şartlarını ve süresini tamamen sağlayıcı firma belirlemektedir. Rastgeleav.com dan satın almış olduğunuz ürünlerin garanti sürecini takip ederek, teknik desteğinin verilmesini sağlamak ve oluşabilecek ürün arızalarının giderilmesi hususunda tüketici ile sağlayıcı firma arasında köprü oluşturmaktadır.
Arızalı ürün tamir veya değişim süreci aşağıda belirtilen hususlar doğrultusunda uygulanmaktadır.
Satın almış olduğunuz ürün fatura tarihinden itibaren ilk 7 (Yedi) gün içerisinde ürünü hiç kullanmadan arızalanmış veya kutudan arızalı çıkmış ise;
Ürün tarafımıza arızasının ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Gönderilen ürün İTHALATÇI veya ÜRETİCİ firmanın teknik servisine bizim tarafımızdan ulaştırıldıktan sonra, ürün ile birlikte belirttiğiniz arıza notu dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası tedarikci teknik servisince onaylanmalıdır. Teknik servis arızalı olduğu tespit edilen ürünün; stok durumu müsait olup olmadığı kontrol eder, stokta mevcut ise birebir değişim yapılarak tekrar ürün sahibine gönderilir. Stok durumu müsait olmadığı durumlarda ürün sahibi ile irtibata geçilerek ya ürün iade alınır veya müşterinin onayının ardından muadili veya benzeri bir ürün ile değişim yapılarak ürün sahibine gönderilir. Bu tip arıza durumunda, arızalı ürünün tarafımıza 2 nüsha orjinal faturası, tüm ek, ilave donanımlarıyla beraber ve orjinal ambalajı ile eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Bu süreç 1 (Bir) ila 3 (Üç) iş günü sürebilmektedir.
Bu süreçteki arızalı ürünün MÜŞTERİDEN-TEKNİK SERVİSE ULAŞIM bedeli tarafımızca karşılanacak olup, TEKNİK SERVİSTEN- MÜŞTERİYE ULAŞIM bedeli müşteri tarafından ödenecektir. Bu gönderinin ulaşım bedeli tarafımızca yapılacağından, gönderinin anlaşmalı olduğumuz PTT KARGO şirketi tarafından ulaştırılması halinde ürün teknik servisimizce kabul edilecektir. Rastgeleav internet hizmetleri adına kargoyu vermelisiniz.
Lütfen dikkat Anlaşmalı olmayan kargo şirketiyle gönderi yapmayınız. Bu tip kargolar teslim alınmaz ve ürün müşteriye iade edilmek üzere kargo firmasına geri verilir.
Satın almış olduğunuz ürün fatura tarihinden 7 (yedi) günün ardından veya normal garanti sürecinde arızalanmış ise;
Ürün tarafımıza arızasının ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Gönderilen ürün teknik serviste kabul edilmesinin ardından, ürün ile birlikte belirttiğiniz arıza notu dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası teknik servisce onaylanmalıdır. Teknik servisimizce arızalı olduğu tespit edilen ürün; onarım yapılmak üzere İTHALATÇI veya ÜRETİCİ FİRMAsına ulaştırılır. Bu tip arıza durumunda, arızalı ürün tarafımıza faturası ile beraber gönderilmeli, arızalı ürün yanında herhangi bir aksesuar gönderilmemelidir. Bu süreç ilgili yasadada belirtildiği gibi minimum 10 (On) ila maksimum 30 (Otuz) iş günü sürebilmektedir.
Bu süreçteki arızalı ürünün MÜŞTERİDEN-TEKNİK SERVİSE ULAŞIM bedeli ile TEKNİK SERVİSTEN- MÜŞTERİYE ULAŞIM bedeli müşteri tarafından ödenecektir. Bu gönderinin ulaşım bedeli her iki şekilde de müşterimiz tarafından yapılacağından, istenilen kargo firması ile gönderilmesinde bir sakınca yoktur.

Sipariş İptaliBalikmagazasi.com sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürün/ürünleri kargoya verilmeden önce iptal etmek istemeniz durumunda Adınız, Soyadınız ile sipariş numaranızı info (at) balikmagazasi.com email adresine mail atmanız ve 0232 369 05 07 nolu telefonumuzdan ilgili birime bildirmeniz yeterli olacaktır.Satın almış olduğunuz ürünün bedelini hangi ödeme tipi seçimine göre yaptıysanız, aynı ödeme tipinde tarafınıza iade edilecektir. Kredi kartlı satışlarda iade edilen rakamın kartınıza iadesi 3 (Üç) iş günü ile 15 (Onbeş) işgünü arasında yapılabilmektedir.

Yukarıda belirtilen hususlar dahilinde sipariş iptali yapabilirsiniz.

Teslimat Koşulları

Balikmagazasi.com sitesindeki sipariş değerlendirmeleri, faturalama, sevkiyat, arıza takibi ve destek, Önder elbilirler - Riba balık av ve kamp malzemeleri ticaret   tarafından yapılmaktadır.

Kargolar hangi kargo ile gönderiliyor?

Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler sizlere, anlaşmalı olduğumuz lojistik firması PTT kargo sevkiyat elemanımız tarafından ulaştırılacaktır. Farklı bir kargo şirketiyle gönderilmesini siz talep ederseniz (ücreti size ait olmak üzere) gönderim yapılabilmektedir.Kargo ücreti ne kadar ve kim öder?

Sipariş etmiş olduğunuz ürün/ürünlerin K.D.V. dahil toplam bedeli 200 TL üzerinde ise ÜCRETSİZ,

200 TL altında ise PTT kargo tarafından yurt içi 15 - 30 TL arasında kargo bedeli alınacaktır.


Her iki şekilde de tarafınızdan Kargo firmasına teslimat bedeli ile ilgili herhangi bir ücret ödemesi yapılmamaktadır.

Kargo ücreti yüksek olan ağır ürünlerin sevkiyat ücreti için müşteri ile irtibata geçilecektir.


Siparişim elime ne zaman ulaşır?
Balikmagazasi.com, sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, siparişler 1-2 İŞ GÜNÜNDE HAZIRLANIP kargoya teslim edilir (Size ulaşma süresi değildir.) Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra size ulaşması İzmir içine 2-3 iş günü, İzmir dışına ie 3-4  iş günü gibi ortalama süreleri kapsamaktadır. İzmir dışından bize gelen ürünlerin size teslimatı +2 gün gibi ilave sürede gerçekleşmektedir.Haftasonu Siparişleri
Cuma günü sabah 10.00dan sonra hafta sonu verilen siparişler, Pazartesi gününden itibaren işleme alınacaktır. Pazartesi günü işleme alınacak ürünler elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Cumartesi- Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde sevkiyat yapılmamaktadır.Stok Sorunları ve sevkiyat gecikmeleri
Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.Alternatif Alıcı Bilgileri

Balikmagazasi.com'dan verdiğiniz siparişlerde, "Teslimat Bilgileri " kısımları dikkatle doldurulmalıdır. Siparişlerinizi, belirlediğiniz alternatif alıcıların teslim almasını isterseniz NOT bölümüne alternatif kişinin bilgilerini yazabilirsiniz. Alternatif kişinin teslimatı ancak kimlik ibrazı karşılığında alabileceğini unutmayınız.Adres Bilgileri
Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi ve posta kodunuzu mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz.


Kapıda Ödeme
Balikmagazasi.com'dan verdiğiniz siparişlerde teslimat sırasında kapıda ödeme imkanınız yoktur. Kargo ücretleri de alışveriş sırasında ödendiğinden kargo firmasına herhangi bir ödeme yapılması söz konusu değildir. Sizden kapıda ödeme istendiyse hiçbir şekilde ödeme yapmayınız ve paketi teslim almayınız.Yurtdışına Teslimat Yapılması Mümkün mü?
Hayır.

Siparişinizi teslim alırken dikkat etmeniz gereken hususlar

Site üzerinden vermiş olduğunuz siparişler genel olarak anlaşmalı olduğumuz lojistik firması tarafından tarafınıza teslim edilecektir. Bu durumda ürünün Riba balık av ve kamp malzemeleri ticaret deposundan sevkinden itibaren süreç lojistik firması kontrolünde olmaktadır. Ancak bu süreç içerisinde taşıma/nakliyeden kaynaklanabilecek kırılma, ezilme ve benzeri durumlara karşı müşterilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda sıralanmıştır.Ürün teslimatında size ulaşan koli adeti ile kargo firması nakliye faturasında belirtilen koli adetinin birbirine eşit olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer koli sayıları birbirlerine eşit değilse teslimatı yapan firma çalışanlarını uyararak, ürünü teslim almayınız ve tutanak düzenletiniz. Vakit kaybetmeden balikmagazasi.com  iletişim hattı 0232 369 05 07 arayarak ilgili birime haber veriniz.Ürünlerin size ulaştığı esnada teslim alacağını koliler üzerinde herhangi bir ezilme, açılma, yırtılma veya darbe olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer bu şekilde ambalajda yırtılma, ezilme veya darbe ile karşılaşırsanız ürünü kargo görevlisinin yanında açıp kontrol edin sorun yoksa teslim alın ama sorun varsa kargo görevlisine tutanak düzenletin ve kargoyu teslim almayın. Hasarlı eksik kargoyu vakit kaybetmeden Balikmagazasi.com iletişim hattını 0232 3690507 arayarak ilgili birime haber veriniz.Satın almış olduğunuz ürünler riba balık av ve kamp malzemeleri ticaret  İzmir deposundan, kargo firmasına teslim sürecinde mutlak olarak paket üstünde faturası ile birlikte teslim edilmektedir. Ürünlerin faturası paketin üstünde veya içinde değil ise balikmagazasi.com iletişim hattını arayarak ilgili birimden faturanızın bir kopyasını isteyebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesini önemle rica etmekteyiz. Aksi durumda hareket eden müşterilerimiz, satın almış oldukları ürüne gelebilecek tüm zarardan direk olarak sorumlu olacaklardır.

Saygılarımızla

www.balikmagazasi.comMADDE 8- YETKİLİ MAHKEMEİşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInın veya SATICInın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI
Önder Elbilirler - Riba Balık Av Ve Kamp Malzemeleri Ticaret


ALICI

Tarih : 02.02.2018 15:09:37