Geçici bir süre için sitemiz gayri faal durumdadır.. Site içerisinde yer alan fiyatlar katalog fiyatlarıdır.Güncel olmayabilir.

Teslimat bilgileri

Teslimat Koşulları

Balikmagazasi.com sitesindeki sipariş değerlendirmeleri, faturalama, sevkiyat, arıza takibi ve destek, Önder Elbilirler - Riba balık av ve kamp malzemeleri ticaret   tarafından yapılmaktadır.

Kargolar hangi kargo ile gönderiliyor?

Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler sizlere, anlaşmalı olduğumuz lojistik firması PTT kargo sevkiyat elemanı tarafından ulaştırılacaktır. Farklı bir kargo şirketiyle gönderilmesini siz talep ederseniz (ücreti size ait olmak üzere) gönderim yapılabilmektedir.Kargo ücreti ne kadar ve kim öder?

Sipariş etmiş olduğunuz ürün/ürünlerin K.D.V. dahil toplam bedeli 200 TL üzerinde ise ÜCRETSİZ,

200 TL altında ise PTT kargo tarafından yurt içi uzaklığa ve ağırlığa bağlı olarak 15 ile 30 TL arasında kargo bedeli alınacaktır.


Her iki şekilde de tarafınızdan Kargo firmasına teslimat bedeli ile ilgili herhangi bir ücret ödemesi yapılmamaktadır.

* Kargo ücreti yüksek olan ağır ürünlerin (2kg üzeri) sevkiyat ücreti için müşteri ile irtibata geçilecektir.


Siparişim elime ne zaman ulaşır?
Balikmagazasi.com, sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, siparişler 1-2 İŞ GÜNÜNDE HAZIRLANIP kargoya teslim edilir (Size ulaşma süresi değildir.) Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra size ulaşması İzmir içine 2-3 iş günü, İzmir dışına ise 3-4  iş günü gibi ortalama süreleri kapsamaktadır. İzmir dışından bize gelen ürünlerin size teslimatı +2 gün gibi ilave sürede gerçekleşmektedir.Haftasonu Siparişleri
Cuma günü sabah 10.00'dan sonra hafta sonu verilen siparişler, Pazartesi gününden itibaren işleme alınacaktır. Pazartesi günü işleme alınacak ürünler elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Cumartesi- Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde sevkiyat yapılmamaktadır.Stok Sorunları ve sevkiyat gecikmeleri
Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.Alternatif Alıcı Bilgileri
Balikmagazasi.com'dan verdiğiniz siparişlerde, "Teslimat Bilgileri " kısımları dikkatle doldurulmalıdır. Siparişlerinizi, belirlediğiniz alternatif alıcıların teslim almasını isterseniz NOT bölümüne alternatif kişinin bilgilerini yazabilirsiniz. Alternatif kişinin teslimatı ancak kimlik ibrazı karşılığında alabileceğini unutmayınız.Adres Bilgileri
Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi ve posta kodunuzu mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz.


Kapıda Ödeme
Balikmagazasi.com'dan verdiğiniz siparişlerde teslimat sırasında kapıda ödeme imkanınız yoktur. Kargo ücretleri de alışveriş sırasında ödendiğinden kargo firmasına herhangi bir ödeme yapılması söz konusu değildir. Sizden kapıda ödeme istendiyse hiçbir şekilde ödeme yapmayınız ve paketi teslim almayınız.Yurtdışına Teslimat Yapılması Mümkün mü?
Hayır.

Siparişinizi teslim alırken dikkat etmeniz gereken hususlar
Site üzerinden vermiş olduğunuz siparişler genel olarak anlaşmalı olduğumuz lojistik firması tarafından tarafınıza teslim edilecektir. Bu durumda ürünün Riba balık av ve kamp malzemeleri ticaret deposundan sevkinden itibaren süreç lojistik firması kontrolünde olmaktadır. Ancak bu süreç içerisinde taşıma/nakliyeden kaynaklanabilecek kırılma, ezilme ve benzeri durumlara karşı müşterilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda sıralanmıştır.Ürün teslimatında size ulaşan koli adeti ile kargo firması nakliye faturasında belirtilen koli adetinin birbirine eşit olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer koli sayıları birbirlerine eşit değilse teslimatı yapan firma çalışanlarını uyararak, ürünü teslim almayınız ve tutanak düzenletiniz. Vakit kaybetmeden balikmagazasi.com  iletişim hattı 0232 369 05 07 arayarak ilgili birime haber veriniz.Ürünlerin size ulaştığı esnada teslim alacağını koliler üzerinde herhangi bir ezilme, açılma, yırtılma veya darbe olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer bu şekilde ambalajda yırtılma, ezilme veya darbe ile karşılaşırsanız ürünü kargo görevlisinin yanında açıp kontrol edin sorun yoksa teslim alın ama sorun varsa kargo görevlisine tutanak düzenletin ve kargoyu teslim almayın. Hasarlı eksik kargoyu vakit kaybetmeden Balikmagazasi.com iletişim hattını 0232 3690507 arayarak ilgili birime haber veriniz.Satın almış olduğunuz ürünler riba balık av ve kamp malzemeleri ticaret  İzmir deposundan, kargo firmasına teslim sürecinde mutlak olarak paket üstünde faturası ile birlikte teslim edilmektedir. Ürünlerin faturası paketin üstünde veya içinde değil ise balikmagazasi.com iletişim hattını arayarak ilgili birimden faturanızın bir kopyasını isteyebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesini önemle rica etmekteyiz. Aksi durumda hareket eden müşterilerimiz, satın almış oldukları ürüne gelebilecek tüm zarardan direk olarak sorumlu olacaklardır.